e–Matematika.cz - Nesnesitelně snadná matematika

logo zkouskz nanecisto

Zajímavé stránky
TOPlist

Matematika pro základní školy

Do této sekce stránek chystáme tématické sbírky řešených příkladů pro 6. až 9. třídu. Chceme předvést všem žákům základních škol, jak je matematika krásná a snadná.

Dále připravíme malé i velké písemky pro všechny ročníky a všechna témata, která matematika na základní škole zná. Pro ty, které zajímá matematika k přijímacím zkouškám, jsou určeny další naše stránky www.zkousky-nanecisto.cz. Sledujte nové a nové přírůstky a ať žije matematika.

Jak řešit…

Malé písemné práce

7. třída

Velké písemné práce

7. třída

Vybráno z domácích úkolů

Zadání je k dispozici zdarma, řešení je dostupné pouze pro předplatitele.

5. třída

7. třída

Zadání je k dispozici zdarma, řešení je dostupné pouze pro předplatitele.

Velká kniha konstrukční geometrie

Velká kniha konstrukční geometrie je projekt, který bude vznikat několik let. Dává si za cíl zmapovat vše, co patří mezi konstrukční úlohy ve školské matematice (od základní až po střední školu). Na začátku stojí základní konstrukce (středy, osy, úhly) a postupně přes konstrukce trojúhelníků přejdeme ke složitějším obrazcům. Chceme vám ukázat, že i v geometrii je matematika krásná a jasná. Sledujte postupně přidávané kapitoly.

Velká kniha rovnic

Velká kniha rovnic je projekt, který bude vznikat několik let. Dává si za cíl zmapovat všechny typy rovnic a všechny typy soustav rovnic. Začneme základními jednoduchými rovnicemi, které může intuitivně řešit i žák 4. či 5. třídy a postupně budeme přidávat náročnější a obtížnější typy. Každá rovnice bude opatřena kompletním podrobným řešením a zkouškou. Sledujte postupně přidávané kapitoly.

Velká kniha slovních úloh

Velká kniha slovních úloh je další z dlouhodobých projektů. Následuje Velkou knihu rovnic a Velkou knihu konstrukční geometrie a dává si za cíl zmapovat všechny typy slovních úloh – od těch nejjednodušších až po ty komplikovanější. Každý soubor slovních úloh bude opatřen kompletním podrobným řešením. Sledujte postupně přidávané kapitoly.

Velká kniha výrazů

Velká kniha vyrazů je nově vznikající sekce na e-matematice, která zatím přináší příklady týkající se úpravy výrazů. Zadání zde najdete zdarma, řešení je dostupné pouze pro předplatitele. Časem by se tu měly objevit také výkladové materiály.

Příklady k procvičení

Pár příkladů k procvičení pro 5., 7. a 9. třídu základní školy najdete v sekci sbírka příkladů.

Hodnocení základních škol

Napište nám, co se Vám líbí i nelíbí na Vaší škole. Ohodnoťte výuku jednotlivých předmětů. Jak Vám vyhovuje vedení školy a sbor učitelů. Jaký učitel je nejoblíbenější? Jak vaří ve školní jídelně, pokud ji máte? Připraví Vás Vaše škola dobře na vysokou a do života? Co Vás štve a co těší.

Hodnocení základních a středních škol


Web provozuje:

  • Petr Husar
  • Na Březince 22
  • 150 00 - Praha 5
  • IČ: 45297223
  • DIČ: CZ-6310121840

Domácí Zkouška nanečisto

Internetové přijímací Zkoušky nanečisto, pro žáky 5., 7. a 9. tříd. K dispozici jsou zkoušky z matematiky a českého jazyka. Podrobnosti na stránkách Zkoušek nanečisto.

Soutěže Zkoušek nanečisto

On-line matematické soutěže, kterých se můžete účastnit z domova. Podrobnější informace o soutěžích

VŠE na VŠE

Učebnice VŠE z matematiky na VŠE

Učebnice matematiky na VŠE a další vysoké školy

Učebnice matematiky na VCE a daląí vysoké školy - 85 kapitol, přes 250 stran A4.

Maturujeme!

Učebnice maturitní otázky z MATEMATIKY

Učebnice maturitní otázky z MATEMATIKY

Učebnice maturitní otázky z MATEMATIKY - 55 kapitol, přes 370 stran A4.